Colaadd Beeleedka Gaalkacyo oo saameysay Nolasha kumanaan shacab ah.

Maamulka Galmudug ayaa sheegay in ay xaalad qatar ah ku sugan yihiin kumanaan shacab iyo xoolo tira badan, kuwaas oo ku nool deegaano ka tirsan magaalada Gaalkacyo ee xarunta gobalka Mudug.

Wasiir ku xigeenka Tamarta iyo Khayraadka Biyaha ee Galmudug Maxamed Nuur Diini ayaa sheegay hal ceel oo ku yaala Gaalkaco baadiyaheeda ay biyaha kawada cabi jirayn dadka ka soo kala jeeda Puntland iyo Galmudug, balse xiisad ka taagneed gobalka ay sababtay in dadkii biyaha ka doonan jiray dhinaca Puntland ay sababtay in ay ku dhiiran waayaan.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII