Dagaal Ka Dhacay Degmada Balcad Ee Gobolka Shabeellaha Dhexe

Waxaa faah faahino dheeraad ah laga helayaa dagaal beeleedyo Saacadihii la soo dhaafay ka dhacay deegaano hoostaga degmda Balcad ee Gobolka Shbeellaha Dhexe.

Dagaalkan ayaa ka dhacay deeganka Buulo Yareey Sheekhaal oo ah halka ay isaga darsamaan Gobolada Shabeellaha dhexe iyo Shabeellaha hoose,waxana la sheegay in dagaalkaas uu ka dhashay khasaaro isugu jira dhimasho iyo dhaawac.

Maleeshiyadka dagaalamay ayaa ah kuwo Reer Miyi ah waxaana lagu soo waramayaa in dagaalkooda uu ka bilaawday dhul Beereed halkaasi ku yaalla oo ay isku qabsadeen sida ay sheegeen qaar ka mid ah dadka deeganka.

Dagaalkaan ka dhacay deegaan hoostaga degamda Balcad ee Shabeellaha dhexe ayaa ku soo aadaya xili dagaalkaas mid lamid ah uu ka dhacay deegano hoostaga degmada Cadale in kastoo haatan xaaladu ay tahay mid degan.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII