Dagaal Ka ka dhacey  Deegaanka Lambar Konton ee Gobolka Shabeellaha Hoose

War goordhow soo baxay ayaa waxa ay sheegayaan in dagaal u dhaxeeyo Ciidamada dowaldda iyo kuwa Amisom oo dhinac ah iyo Al-Shabaab uu ka dhacay deegaan lambar Konton ee Gobolka Shabeellaha Hoose.

Dagaalka ayaa marka hore ku bilaawday tiro Madaafiic ah oo ay Al-Shabaab ku garaaceen Fariisinka Ciidamada Amisom iyo kuwa dowladda ee  lambar Konton taas oo markii dambe keentay in uu dagaal toos ah dhexmaro labada dhinac.

Al-Shabaab ayaa dadka deegaanka waxa ay sheegayaan in ay degmada lambar Konton ka weerareen laba jiho oo kala ah Galbeedka iyo dhinaca Koonfureed ee degmada lambar Konton.

Dagaalka ayaa halkasi ka socday saacado lamana xaqiijin karo khasaaraha rasmiga ah ee ka dhashay maadaama ay tahay xili habeen ah.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII