Darawal “halyay” ah oo naftiisa halis galiyay si uu carruur u badbaadiyo

Khariirad

Nin darawal ka ah bas uu leeyahay iskuul ku yaalla gobolka bartamaha Hindiya dhaca ee Chhattisgarh ayaa naftiisa halis galiyay Talaadadii si uu u badbaadiyo carruurtii uu waday.

Shiv Yadav ayaa baskii uu waday istaajiyay hareerta waddo mashquul badan si uu u nafiso, laakiin wax yar ka dibba wuxuu arkay in carruurtii ay si kama ah geer u galiyeen baska.

Wuxuu ku orday dhankii baskii uu waday oo dhaqaaqay si uu u istaajiyo wuuna isku hortuuray. Taayiradii hore ayaa kor maray baskiina sidaa ayuu ku istaagay.

Yadav ayaa yaalla isbitaal isagoo ay xaaladdiisu aad u liidato wuxuuna ka dhaawacmay laf dhabarta.

Carruurtii baska saarnayd ayaa baska ka yaacday iyagoo aysan waxba soo gaarin sida uu ku warramay wargayska af Hindiga ku soo baxa ee Danik Jagran.

Shilalka basaska iskuullada ayaa caadi ka ah Hindiya sababtuna waa iyagoo aan si fiican loo dayactirin ama laga tan badiyo carruurta.

Bishii Janaayo, 15 carruur ah ayaa dhimatay ka dib markii ay isku dhaceen baskii ay saarnaayeen iyo gaari xamuul ah oo kale oo marayay Uttar Pradesh.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII