DEG DEG:-Fanaanadii Ugu Horeysay Ee Af-Soomaali Ku Heesta Oo Geeriyootay

Magaalada Hargeysa ee deegaanada Maamulka Soomaaliland Wararka aan ka heleyno ayaa waxa ay sheegayaan in ay ku geeriyootay Allaha u naxariistee fanaanada Soomaaliyeed ee Shamis Abuukar Ismaaciil oo loo yaqaanay Gaduudo Carwo.

Fanaanada ayaa aheyd fanaankii ugu horeeyay ee Soomaaliyeed ee Af-Soomaali ku heesa,waxa ayna ka tirsaneyd hobolada Waaberi.

Fanaanada ayaa mudo 25 Sano ah ku xanuunsaneysay Magaalada Hargeysa sida ay Dalsan u sheegeen fanaaniin iyo Abwaaniin ku nool Hargeysa.

Goordhow la socda tariikhda Fanaanada Gaduudo Carwo.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII