Dowladda Shiinaha Oo Sheegtay Inay DFS Ka Taageeri Doonto Hawlaha  Ammaanka   

 Afhayeenka Wasaaradda Arrimaha Dibedda ee Shiinaha,ayaa sheegay inay Dowladiisa si kulul u cambaaraynayaan Qaraxaasi, isla markaana ay DFS ka taageeri doonaan Tallaabo kasta oo wax looga qaban karo Soo-celinta Nabadda iyo Deganaanshaha Somalia.

Afhayeenka oo maanta Shir Jaraa’id ku qabtay Caasimadda dalkaasi ee Pejing waxa uu carrabka ku dhuftay inay Dowladda Shiinaha ka soo horjeedo nooca kasta oo Khalkhal-gelin ah iyo inay Somalia  iyo Hawlgalka AMISOM ka taageereen Hawlgalka lagu xoojinayo Nabadda Somalia.

Waxa uu intaasi ku daray inay diyaar u yihiin inay door ka qaataan dadaalka ay dalalka Afrika, oo Somalia kow ka tahay ugu jaraan sugidda Ammaanka iyo Deganaansha iyo inay kaalin waxtar leh ka qaataan Ammaanka Somalia.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII