Galmudug oo Puntland ku wareejisay labo nin oo Gawaarida dhicijiray” Sawirro”

9-2

Wararka naga soo gaaraya Magaalada Gaalkacyo ee xarunta gobolka Mudug ayaa waxa ay sheegayaan in ciidanka Booliska maamulka Galmudug ay maanta ku wareejiyeen maamulka Puntland labo nin iyo Gawaari ay kasoo dhaceen Waqooyiga magaalada Gaalkacyo maamulka Puntland.

Labadaan nin ayaa Gawaarida kasoo dhici jiray degaanada Puntland ,waxaana ay ka iibsan jireen dad ku sugan degaanada Galmudug.

Taliyaha Qaybta Booliska gobolka mudug ee Puntland Cismaan Xasan Cuuke ayaa uga mahadceliyay dowlad goboleedka Galmudug tilaabada ay qaadeen.

Waxaana uu sheegay in ay in ay daliil cad u tahay wada shaqeynta ka dhexeysa labada maamul.

Taliyaha CID Galmudug Maxamuud Cilmi Gulaafe ayaa sheegay in Galmudug ay diyaar u tahay in ay si wanaagsan ula shaqeyso maamulka Puntland.

3-94-102-129-28-1

Qolka jacaylka iyo kaftanka wanaagsan

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII