Madaxa Hay’adda Socdaalka iyo Jinsiyadda Somalia oo gaaray Dalka Ruwanda

Wafdi aad u balaaran oo uu hogaaminayo Agaasimaha Guud ee Hay’adda Socdaalka iyo Jinsiyadda G/Sare Maxmed Adan Koofi ayaa gaaray Magaalada Kigaali ee Dalka Rwanda.

Wafdigaan ayaa waxaa qeyb ka ahaa dhamaan Agaasimayaasha lamaha ay Hay’addu ku leedahay Dowlad Goboleedyada dalka ka jira.

Safarkan ay Madaxda Hay’adda Socdaalka iyo Jinsiyadda ku tageen Magaalada Kigaali ee Dalka Rwanda ayaa waxaa qeyb ka ah sidii labada Hay’addo ee qaabilsan dhanka bixinta Basaboorada iyo Socdaalada ay isaga kaashan lahayeen Howlaha ay isaga midka ka yihiin.

Sidoo kale Saraakiisha Hay’adda Socdaalka iyo Jinsiyada ee uu Hogaaminayo Agaasimaha Guud ee HSJ ayaa la soo tusi doonaa sida ay u shaqeeyaan Xarumaha Socdaalka iyo Jinsiyadda Dalka Rwanda sida Garoomada diyaaradaha iyo Xaduudaha uu dalkaasi leeyahay.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII