Madaxweyneyaasha Uganda iyo Sudaan oo ka hadlay Xaaladda Soomaaliya

Madaxweeyneyaasha Wadamadda Sudan iyo Uganda ayaa kulan ay ku yeesheen Magaaladda Kampala waxay bulshadda Caalamka ugu baaqeen in ay taageero Agab oo kordhin karta Awoodooda Siiyaan  Ciidamadda AMSOM si ay u caawiyaan Dowladda Soomaliya.

Labadda madaxweeyne ayaa kulankooda waxaay kusoo qaaden xaaladda Soomaaliya iyo Sida Xilligaan ay ciidamadda AMSOM ugu baahanyihiin taageeradda beesha Caalamka.

Waxay isla sooqaadeen in Agab Military iyo Miisaanid dhaqaale oo taageero AMSIOM ay sahli karto in Howlagalku uu ku guuleysto ujeedooyinkiisa ay ugu Horreeyaan dagaalka uu kula jiro Al-shabaab.

Kasokoow in madaxdu ay Caalamka ugu Baqeen in la Taageero AMISOM, Sooma aysan Qaadin kabixitaanka AMISOM ee Soomaaliya oo Qaybta ugu Horeeysa la filayo in ay Sanadkaan Baxaan.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII