Masuuliyiin ka tirsan Wasaaradda Arrimaha Dastuurka iyo masuul ka socday Safaaradda Denmark oo kulmay

 DSC8291

Agaasimaha Guud ee Wasaaradda Arrimaha Dastuurka ee Xukuumadda Federaalka Soomaaliya Mudane Maxamed Abuukar Zubeyr ayaa xafiiskiisa kula kulmay Xoghayaha koowaad ahna Qunsulka arrimaha Siyaasadda ee safaaradda Denmark ee Soomaaliya Adam Spliid, kulanka oo ay Agaasimaha Guud ku wehliyeen La-taliyayaal iyo Agaasime Waxaad ka tirsan Wasaaradda ayaa looga hadlay Geedi-socodka dib-u-eegista Dastuurka.

Agaasimaha Guud ayaa warbixin ka siiyay Xoghayaha hawlaha bilooyinkii dambe u qabsoomay Wasaaradda oo ay kamid yihiin kulamada wadatashiga ah ee ay Wasaaradda la yeelatay dhamaan qaybaha kala duwan ee bulshada.

Sidoo kale, Mudane Zubeeyr ayaa sheegay in Wasaaradda ay wado qabanqaabada Shir-weynaha Qaran ee lagu daah furi doono Geedi-socodka dib-u-eegista Dastuurka oo ay ka soo qaybgeli doonaan dad ka kala imaan doona gudaha iyo dibadda dalka.

Dhanka kale, Agaasimaha ayaa sheegay in Wasaaraddu ay ka go’antahay in Bulshada Rayidka ay door wayn ka qaataan Geedi-socodka oo noqon doona mid ku salaysan daah-furnaan.

Xoghayaha Koowaad ee Saafaradda Denmarka ee Soomaaliya ayaa ka mahadceliyay warbixinta iyo sida loogu soo dhaweyay Wasaaradda, waxa uuna sheegay in uu la wadaagi doono Safiiradda Denmark ee Soomaalya si ay dawladiisa u taageerto hawlaha ay Wasaaraddu wado.

Ugu dambayn, Agaasimaha Guud ayaa sheegay in ay diyaar u yihiin wadashaqayn dhexmarta labada dhinac.

—–DHAMAAD—–

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII