NATO Oo Tababar U furtay Ciidamo ka Tirsan Maamulka Galmudug+Dhageyso

Ciidamada NATO ee la-Dagaalanka Burcad Badeeda Xeebaha Soomaaliya ayaa Tababar u Furey Askar ka tirsan Ciidamada Bada ee Maamulka Galmudug kuwaasi oo Tababarkaan ku Qaadanaya Dusha Markab Dagaal oo ku sugan Xeebta Degmada Hobyo ee Gobalka Mudug.

Gudoomiyaha Degmada Hobyo Cabdulaahi Axmed Cali Faad oo la hadlay Idaacada Simba ayaa Sheegay inTababarkaan ay Bixinayaan Saraakiil ka tirsan Ciidamada NATO kuwaasi oo ku sugan Dusha Markab Dagaal oo Taagan Xeebta Hobyo waxa uuna Xusay in Ciidamadaan loogu talo-gal la dagaalanka Burcad Kalluumeysiga ee Xeebaha Galmudug.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII