Sawir Loo Malaynayo Gaarigii Isku Qarxiyay Isgoyska Zoobe oo La Halay

Saacadda waxa ay aheyd 03:20-PM galabnimo 14-October 2017 waxaa Magaaladda Muqdisho ee Caasimadda Soomaliya gilgilay qarax aad u xoogan badan oo aysan shacabka Soomaliyeed maqlin ebed.

Qaraxa ayaa ka dhacay Isgoyska Zoobe ee Magaaladda Muqdisho oo kamid ah goobaha ugu mashquulka badan ee Magaaladda.

Qaraxaas ayaa waxaa ku dhintay In ka badan 400-ruux oo ay ku jireen Ardey, Ganacsato,dad shacab ah oo saarnaa gawaari xiligaas ku xayirnaa wadada Isgoyska Zoobe ee Magaaladda Muqdisho.

Waxaa hataan la helay Sawir muujinayo Muuqaalka Isgoyska Soobe sida uu ahaa daqiiqado yar ka hor inta uusan qaraxa dhicin.

Sawirkaan ayaa muujinayo Gawaari badan oo ku sugnaa Isgoyska Soobe, waxaana sawirka laga dhex arkayaa gaariga is qarxiyey oo dhex taagan bartamaha Isgoyska Soobe oo Xilligaas aheyd meel aad u mashquulsan.

Sidoo kale Sawirkaan ayaa waxaa laga helay Kaamirada Qarsoon ee ku xirneyd Isgoyska Soobe, taasoo systemkeeda uu yaalo Xarunta Nabadsugidda QarankaSoomaaliyeed.

Dowladda Soomaliya oo Guddi u xilsaartay Musaasabadii Zoobe ayaa hadalkooda kusoo koobtay in qaraxa ay ku dhinteen 450-qof 250-kalana ay ku dhaawacmeen, iyadoo aysan dusha ka saarin Al-shabaab.

Dhanka kale dagaalyahanadda Xarakadda Al-shabaab oo inta badan loogu bartay sheegashada qaraxyadda ka dhaca Magaaladda muqdisho aan  ka hadlin qaraxii 14-kii bishii hore ka dhacay isgoyska Zoobe ee Magaaladda Muqdisho.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII