Sheekh Umal Iyo Culimaa’udiin Kale Oo Goor Dhow Ka Soo Degay Garoonka Diyaaradaha Aadan Cadde Ee Muqdisho

Goordhow waxaa Muqdisho soo gaaray Culumo uu hoggaaminayo Sheekh Cabdi Umal oo ka mid ah Culumada Soomaaliyeed kuwaas oo ka yimid dalka Kenya.

Wafdigan ayaa waxaa Garoonk Diyaaradaha Aadan-Cadde ee Magaalada Muqdisho ku soo dhaweeyay Xubno ka tirsan Maamulka gobolka Banaadir iyo Gudiga Gurmadka Qaran

Culumadaan oo uu hoggaaminayo Sheekh Cabdi Umal ayaa  waxa ay waareejin doonaan lacag ay kaga qeyb qaadanayaan Gurmadka loo fidinayo Dhibanayaashii Weerarkii Zoobe.

 

 

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII