Suuqa Caanaha ee Magalada Boosaaso oo Xiran Kadib Lagu Arkay Waxyaabaha Qarax

Warark aan ka heleyno Magaalada Boosaaso ee Xarunta Gobolka Bari ayaa waxa ay sheegayaan in Bartamaha Magaaladaas lagu arkayo Caagag loo maleynayo in ay qaraxyo ku jiraan.

Ciidamo farabadan oo ka tirsan kuwa Puntland ayaa ku harereysan halka la sheegay in uu qaraxa yaallo oo ah Aaga Isgoyska Suuqa Caanaha ee Boosaaso sida ay  sheegeen qaar ka mid ah Dadka Magaalada Boosaaso.

Ciidamada aya tan iyo Galabta daka u diidaya in ay ka agdhawaadaan Goobta looga shakisan yahay in uu yaallo qaraxa,waxaan sidoo kale la xiray goobihii Ganacsi eek u yaalla Aaga Suuqa Caanaha Magaalada Boosaaso.

Saraakiil ka tirsan Ciidamada Maamulka Puntladn ayaa xiriir lasameynay si aan wax uga weeydiino arrintaas balse kama jawaabin taleefoonaena.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII