Turkiga oo ka qeyb qaadanaysa dagaalka lagula jiro Al-Shabaab

Dowladda Turkiga ayaa sheegtay in ay ka qeyb qaadan doono howlgalka lagula dagaalamaayo Al-Shabaab ee ka socda Soomaaliya.

Saraakiil ka tirsan dowladda Turkiga ayaa sheegay in ay qaadi doono tilaabo ay ku doonayaan in ay si weyn uga qeyb qaataan dagaalka lagula jiro Xarakada Al-Shabaab.

Sarkaal ka tirsan ciidanka dowladdaTurkiga ayaa sheegay in dowladda Turkigu ay doonayso in ay balaariso awooddeeda ku aadan dagaalka lagula jiro Xarakada Al-Shabaab ee ka socda Soomaaliya.

Dhankale War kasoo baxay dowladda Turkiga ayaa lagu sheegay in dhawaan Soomaaliya ay usoo diri doonto Markab sida Shixnad ah Gargaar ah oo lagu tala galay in lagu Caawiyo dadka Soomaaliyeed ee abaaruhu ay saameeyeen.

Dowladda Turkiga ayaa Sanadyadii lasoo dhaafay saameyn weyn ku la heyd Soomaaliya , waxaana ay Dalka ka fulisay Mashaariic kala duwan.

Qolka jacaylka iyo kaftanka wanaagsan

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII