XARUNTA IBNUTEEMIYA oo kaa daweyneysa 8 Cudur oo Halis Ah ee..

XARUNTA IBNUTEEMIYA in si hufan looga daaweynayo cudurada aan dawooyinka loo helin bifadlillaahi in looga daweynayo mudo gaaban cudurada ay midka yihiin .
1 habiteydtiska b.c

2 kansarka noocyadiisa kala duwan.
3 HIV Aids-ka .

4 Baaba siirka.

5 Sonkorta iyo dhiigkarka.

6 Cudurada Haweenka ee la xiriira Minka wareegiisa waxa ka jira .

7 dacfiga raganimada.

8 Caalimuljini,Sixirka caynta ama isha.

waxaana lala socodsiinayaa muslimiinta si ladifan cidii doonaysa in ay ula soo xiriiraan telka noborkiisu yahay 0618350669 ama (0617361620 insh ‘ ALLAAH

Mahadsanidiin

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII