Al-shabaab oo sheegtay in Duleedka Muqdisho ay ku Qarxiyeen Saraakiil Mareykan ah

War lagu Faafiyay Baraha Taageera Xarakada Al-shabaab ayaa lagu sheegay in Gaari laga soo buuxiyay Waxyaabaha Qarxa ay la beegsadeen Ciidamo isugu jira Mareykan iyo AMISOM oo marayay Duleedka Galbeed ee Magaalada Muqdisho.

Warka Al-shabaab ayaa lagu sheegay in Gaari ay la socdeen Saraakiil Mareykan ah oo ka yimid Gobolka Shabellaha Hoose ay ku dhufteen Gaari laga soo buuxiyay Waxyaabaha Qarxa oo uu waday mid kamida Dagaalameyaasha Al-shabaab.

Saraakiisha Ciidamada Dowladda Federaalka iyo kuwa AMISOM weli wax war ah kama soo saarin,inkastoo la sheegay in Qaraxa uu Khasaare gaarsiiyay Dad Shacab ah oo Goobta marayay.

Al-shabaab ayaa Magaalada Muqdisho iyo Gobollada Dalka ka fuliya Qaraxyo kala duwan,waxaana Khasaaraha ugu badan uu ka soo gaaraa Dadka Rayidka ah.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII