Ciidamada Kenya oo lagu eedeeyay Dilka Dad Shacab ah oo ku sugan Gobolka Gedo

Maamulka Degmada Ceelwaaq ee Gobolka Gedo ayaa ka hadlay dhibaatooyin ay sheegeen in Ciidamada Kenya ay ka wadaan qeybo ka mid ah Gobolkaasi.

Guddoomiye ku xigeenka Degmada Ceelwaaq Sahal Macalin Aadan oo la hadlay Idaacadda Shabelle ayaa ku eedeeyay Ciidamada Kenya in 4 Ruux oo dhalinyaro ahaa ay ku Dileen Gobolka Gedo.

Guddoomiye Sahal ayaa carabka ku adkeeyay in Ciidamada Kenya ay beegsanayaan Shacabka.

Isagoo hadalkiisa sii wata ayaa waxuu tilmaamay in Ciidamada Kenya aysan waxba ka qaban howlihii ay u yimaadeen gudaha Soomaaliya balse ay dhibaatooyin xoogan ku hayaan Shacabka.

Sikastaba, Ciidamada Kenya ayaa lagu eedeeyaa geysashada tacadi ka dhan ah Shacabka, tan iyo waxii ka dambeeyay weerarkii Al Shabaab ay ku qaadeen Xarunta Ciidamada Kenya ay ku la haayeen Degaanka Ceelcadde ee Gobolka Gedo.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII