Koonfur Galbeed Oo Ka Hadashay Xildhibaanadii Garoonka Baydhabo Lagu Xanibay

Xildhibaano ka tirsan Maamulka Koonfur Galbeed ayaa saacadihii la soo dhaafay waxaa mudo Saacado kooban ah lagu xayiray Garoonka Diyaaradaha Shaati Gaduud ee Magaalada Baydhabo waxaana arrintaasi ka hadlay isla Maamulka koonfur Galbee Soomaaliya.

La-taliyaha dhanka arimaha Bulshadda iyo Amniga Madaxweynaha Dowlad Goboleedka Koonfur Galbeed Somalia C/laahi Idiriss Leesto oo shir Jaraa’id u qabtay Warbaahinta ayaa raali gelin ka bixiyay falkaas waxa uuna sheegay in ay aad uga xunyihiin isla markaana aysan mardambe soo laaban doonin.

Sidoo kale waxa uu ugu baaqay Xildhibaanada Koonfur Galbeed in ay xaalada dejiyaan isla markaana aan kor loo qaad qaadin.

Xildhibaanada oo ka tegay Muqdisho ayaa waxa ay qaarkood horay u sheegeen in ay mooshin ka gudbinayaan Madaxweynaha Maamulka koonfur Galbee Shariif Xasab Sheekh Aadan,kadib markii uu furmo kulanka Baarlamaanka Maamulkaas 22 Bishaan.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII