Xukuumadda Soomaaliya Oo U Yeertay Madaxda Dowlad Goboleedyada

Qodobadii looga hadlay Maanta kulanka Golaha Wasiirada Xukuumadda Soomaaliya ayay ka mid ahaayeen arrimaha dowlad Goboleedyada iyo shirkii dhawaan ugu soo gaba gaboobay magaalada kismaayo ee Xarunta gobolka jubbada hoose.

Wasiirka Warfaafinta oo qodobadii ka soo baxay kulanka Akhrinayay ayaa sheegay in Goluhu ay soo dhaweeyeen hadalkii baaqa ahaa ee uu u diray Madaxda dowlad Goboleedyada.

Sidoo kale waxa uu sheegay in Xukuumadda Sooamaliya ay adkeyneyso xiriirka ay la leedahay dowlad Goboleedyada sidaas darteedna loo baahan yahay in ay Muqdisho yimaadaana madaxda dowlad Goboleedyada.

Halkaan ka dhageyso wareysiga

Qolka Ay Isku Bartaan Guurdoonka Soomaaliyeed 

Mareykanka 001 7124326996 

United kingdom 00443306061358

Sweden 0046840308879

Soth AFrica 0027121003058

Norway 004721939528

Belgium 003225887027

Australia 0280725143

Ausria 4312675954

RIIX Number 8 Kadibna 5454

English News
WARARKII